Jakie okulary męskie są najlepsze?

Przymus noszenia okularów dla wielu osób jest sprawą bardzo nieprzyjemną. Jednak jeśli dobrze dobierzemy okulary korekcyjne, mogą być one doskonałym podkreśleniem urody i stylu. Także dla mężczyzn.

Pomyśl o stylu

Przede wszystkim musimy zastawić się, co pasuje do naszego stylu. Jeśli preferujemy styl elegancki, a na co dzień nosimy garnitur, warto wybrać oprawki klasyczne, raczej czarne lub ciemnobrązowe. Możemy zdecydować się na znanych z zamiłowania do klasyki projektantów, jak Armani. Jeśli zaś wolimy luźniejszy styl, na co dzień nosimy jeansy i koszulkę, pomyślmy o czymś bardziej młodzieżowym, może nawet ekstrawaganckim. Tutaj doskonale sprawdzą okulary korekcyjne Ray Ban męskie. Znajdziemy je w różnych kolorach i wariacjach, a ich krój jest już legendarny.

Co pasuje do twarzy?

Mężczyźni rzadko zwracają uwagę, co im pasuje, a co nie. Nie dobierają fryzury do twarzy, nie zwracają uwagi na twarzowe kolory i nie patrzą, które oprawki okularów im pasują. Jednak istnieje kilka uniwersalnych reguł, które mogą pomóc w doborze. Do twarzy okrągłej dopieramy oprawki okrągłe i odwrotnie – do twarzy kwadratowej, o ostrych rysach wybieramy oprawki owalne. Należy także pamiętać, aby wielkość oprawek zawsze była odpowiednia do wielkości twarzy.

Jakie kolory?

Wśród panów najchętniej wybierane są oprawki w kolorze czarnym lub innych ciemnych odcieniach. Jednak coraz modniejsze robią się oprawki czerwone lub zielone – również w różnorodnych i szalonych połączeniach kolorystycznych. Na pewno warto zdecydować się na odrobinę kolorowego szaleństwa, jeśli pasuje ono do naszego stylu. Jeśli na co dzień musimy wyglądać elegancko, ale ciągnie nas do kolorów, takie oprawki warto wybrać jeśli jesteśmy już posiadaczami jednej pary.